Nasze serwisy polowki.pl singielwpodrozy.pl kinosolo.pl

11.04.2014 Star wars Image Banner 750 x 100

Ozdobą mieszkania nie muszę być tylko obrazy, rzeźby czy nawet ciekawe meble. Jak się okazuje, z powodzeniem urozmaicić wnętrze można za pomocą… fontanny. Tym ciekawszej, że montowanej na ścianie.

Producenci swój pomysł zachwalają nie tylko ze względów estetycznych. Woda przepływająca po ścianie ma sprawiać, iż mieszkańcy będą bardziej spokojni, zrelaksowani i zharmonizowani z naturą.

Oczywiście, taki projekt musi być odpowiednio zabezpieczony i wykonany – by był miły dla oka i bezpieczny dla mieszkania. Kamienne, najczęściej łupkowe eleganckie fontanny wydaja się spełniać oba warunki. Dodatkowo ich powierzchnie wykonane są w ten sposób, że same w sobie wyglądają jak działa sztuki. Zwłaszcza, że oryginalną fakturę kamienia wzbogacić można o odpowiednio dobraną oprawę  – ramę, wykończenie.

Warto pamiętać o tym, że taka fontanna, a dokładnie – stały przepływ wody świetnie wpływa na nawilżanie i cyrkulację powietrza.

Źródło: Freshome

Autor: Bogusia Matuszewska

Kobieta. Wegetarianka. Prawie skończona polonistka i początkująca kulturoznawczyni. Zawsze z książką, ze słuchawkami na uszach, zawsze miedzy ludźmi. Jeśli akurat nie mówi, to znaczy, że najpewniej coś pisze, choć swobodnie jest w stanie wykonywać te obie przyjemności naraz. I wiele innych przy okazji. W Krakowie należy jej szukać nad Wisłą, na koncertach pod sceną, a wieczorami z przyjaciółmi. Interesuje ją wszystko – od literatury, kultury przez socjologię po nowe technologie i marketing. Kiedyś chciała być architektem wnętrz – przy wyborze studiów wygrała jednak humanistyczna część jej natury. Sentyment pozostał, fascynacje też, więc czas na zrealizowanie kolejnych marzeń!

Na fioletowo

Na fioletowo

Fiolet dość często pojawia się we wnętrzach. Stosowanie tej barwy wymaga jednak pewnej odwagi i znawstwa. Nie je…

Jak optycznie powiększyć wnętrze?

Jak optycznie powiększyć wnętrze?

Niekiedy powierzchnia naszego wymarzonego M nie jest wystarczająca i brakuje nam kilku metrów, by poczuć się jak…

Luksusowa willa projektu Ewy Minge

Luksusowa willa projektu Ewy Minge

Ewa Minge, znana projektantka mody, tym razem podjęła się urządzenia domu . Wybór padł na jeden z budynków na wa…

Elegancja w miejskim stylu

Elegancja w miejskim stylu

Fascynacja miejską architekturą, atmosfera nowoczesnych hoteli i klubów – to wszystko zainspirowało firmę…

Bądź zawsze na bieżąco

Dołącz do nas - otrzymuj najświeższe informacje, zaproszenia na imprezy i inne ciekawe wydarzenia